Budowa lodowisk

Świadczymy usługi zarówno projektowania, jak i budowania lodowisk. Realizujemy zlecenia, biorąc pod uwagę wymagania klienta i jego możliwości finansowe. Dostosowujemy je również do warunków klimatycznych oraz właściwości terenu. W naszej ofercie znajduje się zarówno budowa nowych, jak i modernizacja starych lodowisk.

Budowa

Po stworzeniu projektu we współpracy z klientem, dobieramy rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne. Ich wybór zależy od budżetu oraz uwarunkowań geologicznych. Wszystkie działania konsultujemy ze zleceniodawcą. Korzystamy ze sprawdzonych technologii:

  • Systemy orurowań chłodniczych – zarówno pod beton (stałe), jak i demontowalne (panele aluminiowe, maty PE i EPDM i inne),
  • Agregaty chłodnicze – freonowe lub amoniakalne.
  • JCK-PE – umożliwia budowę lodowisk dwufunkcyjnych (połączenie nawierzchni lodowiska ze sztuczną trawą).
  • Media chłodnicze – stosujemy m.in. wodny roztwór glikolu etylenowego oraz ekologiczny glikol propylenowy.
  • Płyty żelbetowe – jest to trwała i wytrzymała płyta bezdylatacyjna, który nie wymaga regularnych napraw i konserwacji.
  • Bandy – konstrukcje zabezpieczające. Są one ocynkowane oraz wyposażone w oszklenia poliwęglanowe lub akrylowe dla lodowisk hokejowych. Opracowalismy system szybkiego demontażu band bez konieczności rozmrażania lodu.

Modernizacja

Usługa polega na wymianie starych elementów i urządzeń na nowe. Tam, gdzie jest to możliwe, staramy się wdrożyć rozwiązania energooszczędne – na przykład poprzez zainstalowanie nowoczesnych agregatów chłodniczych. Niektóre firmy wciąż instalują systemy klimatyzacyjne o dużym zużyciu prądu. Wyeliminujemy je i zaproponujemy optymalne rozwiązania. Wymianie podlegają również zużyte bandy czy płyty oraz uszkodzone systemy orurowania chłodniczego.

Podejmujemy się również modernizacji nowych obiektów i naprawy błędów innego wykonawcy.

Oferujemy kompleksową usługę – po zakończeniu prac budowlanych dostarczymy także wyposażenie dodatkowe (ławki, ogrodzenia, zabezpieczenia). Zapewniamy również pomoc w postaci całodobowego serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego.

budowa1